Електронні ресурси бібліотеки

ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ТА СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ ЗА ШКІЛЬНОЮ ПРОГРАМОЮ

5 клас
1. Брати Грiмм. "Вибранi казки" (читати)
2Українські народні казки. "Красний Іванко і закляте місто" (читати),
3. Ганс Крістіан Андерсен. "Снігова королева" (читати)
4. Степан Васильченко. "Широкий шлях" (читати)
5. Іван Нечуй-Левицький. "Запорожці" (слухати (аудіо))
6.  Самуил Яковлевич Маршак. "Двенадцать месяцев" (читати)
7.  Ернест Сетон-Томпсон. "Лобо" (читати (рус.))

6 клас
1. Всеволод Нестайко. "Теодори з Васюківки" (читати)
2. Ярослав Стельмах. "Химера лісового озера, або Митькозавр із Юрківки" (читати)
3. Чарлз Діккенс. "Різдвяна пісня в прозі або Різдвяне оповідання з привидами" (читати)
4. Володимир Винниченко. "Федько-халамидник" (читати)
5. Степан Васильченко. "Басурмен" (читати)
7 клас
1. Жюль Верн. "Дети капитана Гранта" (читать (рус.)), "20 000 льє пiд водою" (читати), П'ятнадцятирічний капітан (читати)
2. Карел Чапек. "Гроші" (читати)
3. Олександр Грін. "Пурпурові вітрила" (читати)
4. Богдан Лепкий. "Мишка" (читати)
5. Борис Харчук. "Планетник" (читати)
6. Йоганн Вольфганг Гете. "Вільшаний король" (читати)
7. Роберт Льюїс Стівенсон. "Вересовий трунок" (читати)
8. Артур Конан Дойл. "Собака Баскервілів" (читати)
9. О. Генрі. "Останній листок" (читати)


8 клас
1. Вільям Шекспір. "Гамлет, принц датський" (читати)
2. Франческо Петрарка. "Канцоньєре" або "Книги пісень" (читати)
3. Осип Назарук. "Роксоляна" (читати)
4. Володимир Самійленко. "Патріоти" (читати)
5. Джованні Боккаччо. "Декамерон" (читати)
6. Володимир Самійленко. "Як то весело жити на Вкраїні" (читати)
7. Євген Дудар "Еліксир молодості" (читати)
9 клас
1. Педро Кальдерон де ла Барка. "Життя – це сон" (читати)
2. Марко Вовчок. "Максим Гримач" (читати)
3. Іван Багряний. "Тигролови" (читати)
4. Адам Міцкевич. "Кримські сонети (Товаришам по кримській подорожі)" (читати)
5. Григорій Сковорода. "Вступні двері до христіянської добронравості" (читати)
6. Григорій Квітка-Основ’яненко. "Конотопська відьма" (читати)
7. Йоганн Вольфганг Гете. "Фауст" (читати)
8. Михайло Петренко. "Небо" (читати)
9. Вольтер. "Простодушный" (читати)
10. Іван Котляревський. "Енеїда" (читати
11. Ернст Теодор Амадей Гофман. "Малюк Цахес на прізвисько Цинобер" (читати)

10 клас
1. Михайло Старицький. "Облога Буші" (читати), "Виклик" (читати), "До молоді!" (читати), "Хрещенська ніч" ("Гетьман") (читати)
2. Борис Грінченко. "Каторжна" (читати)
3. Василь Стефаник. "Камінний хрест" (читати)
4. Володимир Винниченко. "Момент" (читати)
5. Федор Достоевский. "Преступление и наказание" (скачать (рус.))
6. Іван Франко. "Вічний революціонер" ("Гімн") (читати), "Гріє сонечко!" (читати), "Дивувалась зима" (читати), "Каменярі" (читати), "Гримить! Благодатна пора наступає" (читати), Чого являєшся мені у сні? (читати), "Тричі мені являлася любов" (читати), "Ой ти, дівчино, з горіха зерня"(читати), "Украдене щастя" (читати), "Сойчине крило" (читати)
7. Анатолий Приставкин. "Ночевала тучка золотая" (читати)
8. Эмиль Золя. "Карьера Ругонов" (читати (рус.), скачати)
9. Ольга Кобилянська. "Земля" (читати)
10. Михайло Старицький. "Талан" (читати)
11. Микола Вороний "Блакитна панна" (читати)


11 клас
1. Франц Кафка. "Перевтілення" (читати)
2. Микола Хвильовий. "Кіт у Чоботях" (читати)
3. Альбер Камю. "Чума" (читати)
4. Микола Куліш. "Мина Мазайло" (читати), "Маклена Ґраса" (читати)
5. Богдан-Ігор Васильович Антонич. "Зелена Євангелія" (читати), "Дороги" (читати), "Різдво" (читати), "Автопортрет" (читати), "Вишні" (читати)
6. Осип Турянський. "Поза межами болю" (читати)
7. Євген Маланюк. "Земна Мадонна" (читати), "Істотне" (читати), "Під чужим небом" (читати), "Стилет чи стилос? - не збагнув" (читати)
8. Юрiй Яновський. "Подвійне коло" (читати), "Шаланда в морі" (читати), "Дитинство" (читати)
9. Тодось Осьмачка. "Старший боярин" (читати)
10. Олена Теліга. "Сучасникам" (читати), "Радість" (читати), "Пломінний день" (читати)
11. Олександр Блок. "Фабрика" (читать (рус.))
12. Олег Ольжич. "Господь багатий нас благословив" (читати), "Захочеш – і будеш" (читати)
13. Олександр Довженко. "Україна в огні" (читати)
14. Ернест Хемінгуей. "Старий і море" (скачати)

ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ДІТЯМ      

 Журнали



Це один із „найстаріших” в Україні дитячих журналів для учнів початкових класів. Перший його номер вийшов у січні 1928 року в місті Харкові. А потім видавництво переїхало до Києва. На сторінках журналу друкувалися твори для дітей найкращих українських письменників: Максима Рильського, Михайла Стельмаха, Остапа Вишні, Всеволода Нестайка, Ліни Костенко, Григора Тютюнника, Євгена Гуцала.
Сучасний „Барвінок” має багато різник розділів, які у журналі називаються рубриками. Наприклад, у рубриці „Ми любимо читати” друкуються літературні твори українських авторів, а рубрика „Книга золотих казок” пропонує читачам українські, грецькі, чеські, фінські, англійські та інші казки народів світу.
У рубриці „Це твоя Україна” школярики можуть дізнатися про історію України, а „Наш скарб – рідна мова” відкриє красу рідного слова, запропонує різні мовні цікавинки.
А про що йдеться у рубриках „Хто? Що? Як? Де? Коли? й Чому?”, „Що в імені твоєму?”, „Марочка від поштарочки”, „Банк усіляких цікавинок”, „Принцеса”, „Роботоленд”, „З торбинки дядечка запитальника”, „Клуб „Форвард””, „Місто ідеальних взаємин”, „Чи правда, що...”, „Літературний конкурс” можете дізнатися самостійно. Як? Наприклад, взяти журнал у шкільній бібліотеці або виписати його на пошті. Тоді один раз на місяць його будуть приносити до  поштової скриньки і не доведеться кожного разу бігати у бібліотеку чи до кіоску.
                                            

Цей дитячий журнал виник у 1996 році. Головним персонажем у ньому став кмітливий, веселий та непосидючий борсучок на ім'я Пізнайко. Ця тваринка є дуже поширеною в Україні. А завдяки новому дитячому журналу про це дізналися тисячі діток. В січні 2001 року з'явився ще й англомовний журнал „Posnayko”. За 15 років свого існування журнал здобув чимало нагород. А на його сторінках, окрім борсучка Пізнайка, з'явилися такі колоритні персонажі, як заєць Марко, білочка Проня, хом'як Ласунчик та англійці - пес містер Барті й вірний помічник Пізнайка, герой англомовних дисків, Войс. Матеріали готуються з урахуванням загальноосвітніх програм для шкіл.

А цьому журналу виповнилось вже півстоліття. Не одне покоління українців знає, що “Малятко” завжди тішить своїх маленьких читачів найкращими оповіданнями й віршиками, загадками і саморобками, розмальовками і кулінарними рецептами. А тепер тут є ще й різні конкурси: “Мої бабуся і дідусь”, “Добра справа”, “Ми – маленькі українці”. Разом із “Малятком” можна всією родиною малювати, складати вірші та оповідання. “Малятко” може стати вашим незамінним другом!
Журнал “Професор Крейд” – щомісячнй пізнавально-розважальний журнал для дітей 6-10 років. Герої журналу Мензурка, кіт Смик та Миша Шило разом з професором Крейдом знайомлять  юних читачів із тваринним та рослинним світом, географією, історією, фізичними явищами, космосом, українознавством та культурою інших народів. Кожен номер журналу складається з ігор, конкурсів, містить казки, жарти, загадки, тести. Видання виходить щомісяця, українською мовою зі спеціалізованими сторінками для вивчення англійської. Разом із кожним номером журналу читачі отримують спеціальний код доступу до нового музично-розважального додатка, який розміщується у розділі “Скарбничка розваг”.
Щомісяця вона поповнюється унікальними піснями та караоке, комп'ютерними іграми, цікавими аудіоказками та заставками на робочий стіл, яскравими картинками-розмальовками, пазлами, відеошколою зі створення оригінальних саморобок тощо.
Деталі дивіться на сайті: http://kraid.com.ua/І нарешті, улюблений журнал малечі! Тут на малюка чекають захоплюючі пригоди в казковому лісі, де живе веселе ведмежа Вінні-Пух та його друзі: П’ятачок, Кролик, Ослик Іа-Іа, Тигр. В кожному номері – чудові ілюстрації, цікаві оповідання про природу, дитячі ігри та саморобки з природних матеріалів, розмальовки. Це веселий і пізнавальний журнал. 
Бажаю вам і вашим дітям приємних вражень і цікавих відкриттів!
                                             
                       

Дитячі журнали України: що варто читати?



Попри всі економічні, духовні, видавничі негаразди, в Україні на даний момент видається більше 70 видів дитячих журналів та газет всеукраїнського рівня. Зараз вони здатні задовольняти вимоги найпримхливішого читача. Тематична різнобарвність і поліграфічна якість дитячих видань, яскравість та виразність художнього оформлення приваблюють малих читачів та їх батьків.
Як зорієнтуватись батькам у такому потоці дитячої періодики ? І взагалі, чи потрібно купувати періодику дітям, адже можна купувати та читати книги. Але поряд з читанням книг, в наш час дитяча періодика здатна замінити дитячі енциклопедії, задачники, розмальовки, адже багато журналів особливу увагу звертають саме на розвиток інтелекту дитини, його творчих здібностей.
Кожен дитячий журнал має свою аудиторію, яка визначається її віком. Тому спочатку розглянемо дитячі журнали за віковими категоріями, на які вони розраховані.

Для наймолодших серед найбільш популярних згадаємо найстаріший журнал України «Малятко», далі – «Пізнайко від 2 до 6», «Мамине сонечко», «Ангелятко»,  «Ангеляткова наука», "Колобочок" та «Вінні та його друзі».  
Наступні дві категорії ми умовно поділили на такі:  «для старшого дошкільного та молодшого шкільного віку (5-9 років)» та «для молодшого та середнього шкільного віку (від 7 до 12 років)». Але, як бачимо, ці категорії дійсно умовні, адже все залежить від індивідуального рівня розвитку дитини. Отже, для 5-9 річних можемо купити або передплатити журнали «Пізнайко від 6», «POSNAYKO», «Маленька Фея та сім гномів», «Чарівна принцеса», «Маленький Розумник», «Професор Крейд», «Стежка», «Казковий вечір», «Умійко», «Яблунька»,  «Чарівна казка», «Мишка топтыжка» (російськомовну),  «Апельсин» (російська та українська мова), «Веселі картинки», та інші.
Якщо у вас росте молодший школяр або трохи старша дитина, то радимо такі періодичні видання: «Велика дитяча газета», «Зернятко», «Джміль (дітям: живопис, музика і література)», «Вулик»,  «Котя»,  «Мурзилка (російською мовою),  «Шкільний журнал» (є варіант російською мовою), «Колосок», «В мире животных» (російською мовою), «Чудеса и приключения – детям» (російською мовою), «Ухтышка» (російською мовою), «Коллекция идей» (російською мовою).
Для підлітків можемо згадати журнали «Однокласник» («ОК»), «Пригоди» та «Країна знань».
Щоб обрати саме той журнал, який підійде вашій дитині, варто знати, що  дитяча періодика ділиться й за основним напрямом викладення матеріалу: пізнавальні, розважальні,  навчальні, культурологічні та науково-популярні.
До пізнавальних відносяться всі видання, що мають переважно пізнавальний зміст. Тематика таких газет і журналів вельми розмаїта. Більшість найпопулярніших серед дітей журналів і газет подають потрібну інформацію через гру, адже гра – найприродніше заняття для малечі. Серед таких видань згадаємо журнали  "Пізнайко", "Професор Крейд", "Умійко", "Веселые идейки", "Малятко", "Стежка", "Ухмалыш", "Велика дитяча газета".
На сучасному ринку періодики для дітей чимало видань розважального характеру: діти люблять розважатись і читати про розваги та заради розваги (особливо це стосується дітей середнього шкільного віку). Причиною виникнення багатьох розважальних видань і стало те, що редакторам легше розважити дитину, аніж навчити й виховати. Такі журнали – це здебільшого ще один спосіб використати вільний час дитини, зацікавити її ненадовго коміксом, або кросвордом.
Навчальні видання покликані насамперед допомогти дитині у навчанні. Чисто навчальних видань в Україні видається небагато, один із найвідоміших "Posnayko" (для дітей віком 4–8 років, що вивчають англійську мову). Також є журнал для тих, хто вивчає англійську мову, наприклад, «POSNAYKO» та «English4U».
Особливим у межах виду навчальних видань є тип релігійного журналу. Нині він набуває особливої популярності. Такі журнали прагнуть навчити дитину "релігійної грамоти", дати їй духовну освіту (журнали "Ангелятко", «Зернятко»).
Основа кожного номеру видань культурологічного  характеру – художній матеріал, вітчизняна, світова класика та фольклор. Це -  "Яблунька", "Джміль",  «Барвінок», "Чарівна казка".
До науково-популярних видань віднесемо «Колосок», «Країну знань» та видання типу «Юний натураліст», «Юний технік України», «Юний моделіст-конструктор» та інші.
Поспілкувавшись із продавцями точок з розповсюдження преси в Ужгороді («Преса для Лесі» та інші), ми виявили наступне. Найбільш популярними дитячими виданнями в Ужгороді є "Пізнайко" (ціна - 10 грн. (без СD), 16 грн.(з СD)), "Стежка" (ціна - 8 грн.) та "Професор Крейд" (ціна -12 грн. (без СD), 14 грн.(з СD) ), а також серійні та колекційні видання, які комплектуються предметами для колекціонування та подарунками: The Dog Collection (ціна - 32 грн.), Magic English (ціна - 27 грн.), "Черепашки-Ниндзя" (ціна - 19 грн.), "Человек-паук" (ціна - 16 грн.), "Ранетки" (ціна - 27 грн.), "Ледниковый период" (27 грн.). А ось деякі дійсно якісні та цікаві видання в Ужгороді важко знайти: ні "Барвінку", ані "Малятка", не говорячи про інші, менш відомі видання, у відвіданих точках продажу не було.


Немає коментарів:

Дописати коментар